Урок 3
Дата
проведення: 15.09.2016р.
Тема. Веб-сторінки та гіперпосилання.
Мета:
§
навчальна: сформувати свідомі знання з даної теми, закріпити правила поведінки в школі, навчити відрізняти гіперпосилання на
сторінках від звичайного тексту та зображень;
§
розвивальна: розвивати мислительні процеси дітей та моторику
рук, сприяти всебічному розвитку;
§
виховна: виховувати інтерес до вивчення інформатики.
Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь.
Обладнання та наочність: комп’ютери, підручники, презентація.
Програмне забезпечення: Chrome.
Хід уроку
І. Організаційний етап
Добрий день, хлоп’ята!
Добрий день дівчата!
Щоб в інформатику
зробити новий крок
Ви прийшли на цей урок.
З Вами разом буду я
Марина Олексіївна.
Рада Вас усіх вітати
Інформатиці навчати.
ІІ. Актуалізація опорних знань
Повторення раніше вивченого матеріалу
1.
Продовж речення: «Інтернет– це…».
2.
Назви пристрої, які раніше використовували для передавання повідомлень на
відстань.
3.
Для чого використовують модем?
Повторення
правил поведінки в комп’ютерному класі
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності
— Сьогодні ми поговоримо
про те як же ж розміщується інформація в Інтернеті, та познайомимось з тим яким
чином ми можемо шукати інформацію.
IV. Вивчення нового матеріалу
— Веб-сервер – спеціальний
комп’ютер інформацію на якому може переглядати кожен користувач інтернету
— Сайт – це група
пов’язаних між собою веб-сторінок. Як правило, сторінки сайта поєднані єдиним
оформленням і змістом
— Веб-сторінка – це
електронний документ, підготовлений для розміщення в мережі Інтернет.
Веб-сторінка може містити текст, малюнки та інші дані, а її основним
елементом є гіперпосилання.
— Сукупність усіх веб-сторінок,
розміщених у мережі Інтернет, називають послугою WWW (від англійського World
Wide Web, що в перекладі українською означає всесвітнє павутиння).
Розповідь учителя (з демонструванням презентації на екрані)
V. Фізкультхвилинка
— А зараз, шановні діти
давайте поглянемо на екран (слайд з фізкультхвилинкою) та
попробуємо повторити всі ці дії які будуть нам демонструвати герої на екрані (відео фізкультхвилинка)
VІ. Усвідомлення набутих знань
— Отже, ми трішечки
розім’ялись і прийшов час свідомо та наполегливо попрацювати. Відкрийте свої робочі зошити.
VII. Формування вмінь та навичок
Релаксація
Вправа для профілактики короткозорості та порушення зору
VIII. Підбиття підсумків уроку
Гра "Так чи ні?"
1. Слово "веб" у перекладі означає Інтернет.
2. Кожен веб-сайт має свою адресу.
3. Уся інформація в інтернеті розміщується на веб сайтах.
4. Переміщатися з одного веб-сайту на інший та з однієї сторінки до іншої можна за допомогою гіперпосилань.
ІХ. Домашнє завдання
Урок
4
Дата проведення: 22.09.2016р.
Тема. Пошук зображень, текстів, відео, карт в Інтернеті для
навчальних предметів. Пошук з різних джерел. Додавання найкращих результатів у
закладки браузера. Структурування закладок у папки.
Мета:
· навчальна: сформувати свідомі
знання з даної теми, закріпити правила поведінки в школі, навчити знаходити та
потрібну інформацію в мережі та додавати їх до закладок;
· розвивальна: розвивати мислительні
процеси дітей та моторику рук, сприяти всебічному розвитку;
·
виховна: виховувати інтерес до
вивчення інформатики.
Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь.
Обладнання та наочність: комп’ютери, підручники, презентація,
проектор.
Програмне забезпечення: Chrome.
Хід уроку
І. Організаційний етап
Добрий день, хлоп'ята!
Добрий день дівчата!
Щоб в інформатику
Зробити новий крок
Ви прийшли на цей урок.
З вами разом буду я -
Марина Олексіївна
Рада вас усіх вітати інформатиці навчати.
ІІ. Актуалізація опорних знань
Повторення раніше вивченого матеріалу
— Що таке мережа?
— Що таке інтернет?
— Що таке інтернет?
— Для чого програма
браузер?
Повторення правил
поведінки в комп’ютерному класі
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності
— Сьогодні ми дізнаємось як
знайти потрібну інформацію в мережі та зберегти її в закладках
IV. Вивчення нового матеріалу
Розповідь учителя (з демонструванням презентації на екрані)
V. Фізкультхвилинка
А зараз, шановні діти
давайте поглянемо на екран (слайд з фізкультхвилинкою) та попробуємо повторити
всі ці дії які будуть нам демонструвати герої на екрані (відео
фізкультхвилинка)
VI. Формування вмінь та навичок
Практичне завдання
Знайти та додати до
закладок 3 різні зображення Лесі Українки помістивши їх у відповідну папку
Релаксація
Вправа для профілактики
короткозорості та порушення зору
VIII. Підбиття підсумків уроку
1. Продовж речення:
«Веб-сторінка– це…».
2. Що означають літери
WWW?
3. Поясни, як
здійснюється перехід між вебсторінками.
ІХ. Домашнє завдання
Урок 5
Дата
проведення: 29.09.2016р.
Тема. Ключові слова для пошуку (на прикладах знайомих текстів з
природознавства, літературного читання, інших предметів).
Мета:
· навчальна: сформувати свідомі знання з даної теми, закріпити правила
поведінки в школі, навчити правильно шукати потрібну інформацію;
· розвивальна: розвивати мислительні процеси дітей та моторику
рук, сприяти всебічному розвитку;
· виховна: виховувати інтерес до вивчення інформатики.
Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь.
Обладнання та наочність: комп’ютери, підручники, презентація.
Програмне забезпечення: Chrome.
Хід уроку
І. Організаційний етап
Добрий день, хлоп’ята!
Добрий день дівчата!
Щоб в інформатику
зробити новий крок
Ви прийшли на цей урок.
З Вами разом буду я
Марина Олексіївна.
Рада Вас усіх вітати
Інформатиці
навчати.
ІІ. Актуалізація опорних знань
Повторення раніше вивченого матеріалу
— Продовж речення:
«Веб-сторінка– це…».
— Що означають літери WWW?
— Поясни, як здійснюється перехід між
вебсторінками.
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності
— На сьогоднішньому уроці
ми будемо вчитися правильно підбирати пошукові запити для знаходження потрібної
інформації.
IV. Вивчення нового матеріалу
Розповідь учителя (з демонструванням презентації на екрані)
— Ключові слова – слова які
вводять в рядок пошуку для знаходження потрібної інформації
— Пошукова система шукає
дані не лише за чітко вказаними словами, але й за словами синонімами введених
ключовий слів!
— Якщо ми хочемо знайти
інформацію лише за заданим словом, тоді це слово потрібно взяти в “ “
Наприклад:
“Космос”
V. Фізкультхвилинка
— А зараз, діти,
давайте поглянемо на екран (слайд з фізкультхвилинкою) та
попробуємо повторити всі ці дії які будуть нам демонструвати герої на екрані (відео фізкультхвилинка)
VІ. Усвідомлення набутих знань
— Отже, ми трішечки
розім’ялись і прийшов час свідомо та наполегливо попрацювати. Відкрийте свої робочі зошити.
VII. Практичне завдання
Знайдіть
оповідання Василя Сухомлинського «Соромно перед соловейком» та збережіть
веб-сторінку яка Вам сподобалась з відповідним оповіданням до закладок в
браузері
Релаксація
Вправа для профілактики короткозорості та порушення зору
VIII. Підбиття підсумків уроку
1
. Поясни, як знайти потрібну інформацію в мережі Інтернет.
2
. Які є правила для складання запитів, вибору ключових
слів?
3
. Обери запити, які нададуть найбільш корисну інформацію
про
святкування Різдва в Україні:
а) Різдво в Україні
б) Святкування Різдва в Україні
в) Народні традиції на Різдво
г) “Різдво в Україні”
ІХ. Домашнє завдання
Знайди
відомості в мережі Інтернет:
а)
Чи є зуби в равлика?
б)
Фото кумедного кошеняти.
в)
Як зробити сніжинку з паперу?
г)
Повний текст загадки, яка починається словами
«На
неї птах сідає, вона його гойдає…». Відгадай її.
Урок 6
Дата
проведення: 06.10.2016р.
Тема. Авторське
право на Інтернет. Безпечна робота в Інтернеті. Налаштування
безпечного пошуку та безпечного перегляду відео.
Мета:
· навчальна: сформувати свідомі знання з даної теми, закріпити правила
поведінки в школі, навчити учнів свідомо користуватися мережею;
· розвивальна: розвивати мислительні процеси дітей та моторику
рук, сприяти всебічному розвитку;
· виховна: виховувати інтерес до вивчення інформатики.
Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь.
Обладнання та наочність: комп’ютери, підручники, презентація.
Хід уроку
І. Організаційний момент
Добрий день, хлоп’ята!
Добрий день дівчата!
Щоб в інформатику
зробити новий крок
Ви прийшли на цей урок.
З Вами разом буду я
Марина Олексіївна.
Рада Вас усіх вітати
Інформатиці
навчати.
ІІ. Актуалізація опорних знань
Кросворд
1. «Дверцята» до інших
сторінок.
2. Електронна «книжка», де
міститься різна інформація.
3. Сторінка сайту.
4. Комп’ютери, з’єднані між
собою.
5. Програма для перегляду
веб-сайтів.
Б
|
|||||||
Р
|
|||||||
С
|
А
|
||||||
А
|
М
|
У
|
|||||
Г
|
Й
|
В
|
Е
|
З
|
|||
І
|
Н
|
Т
|
Е
|
Р
|
Н
|
Е
|
Т
|
П
|
Б
|
Е
|
Р
|
||||
Е
|
-
|
Ж
|
|||||
Р
|
С
|
А
|
|||||
П
|
Т
|
||||||
О
|
О
|
||||||
С
|
Р
|
||||||
И
|
І
|
||||||
Л
|
Н
|
||||||
А
|
К
|
||||||
Н
|
А
|
||||||
Н
|
|||||||
Я
|
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності
— На сьогоднішньому уроці ми будемо вчитися
безпечно працювати в Інтернеті.
ІV. Вивчення нового матеріалу
Розповідь учителя (з демонструванням презентації на екрані)
— В Інтернеті може бути не лише корисно,
а й, на жаль, небезпечно. Сьогодні ти ознайомишся з правилами безпечної
поведінки в Інтернеті. Вони допоможуть тобі вільно й безпечно користуватися
Інтернетом та спілкуватися в мережі.
Правила Інтернет-безпеки і Інтернет-етики для дітей і підлітків
§
Ніколи не давайте приватної інформації про себе (прізвище, номер
телефону, адресу, номер школи) без дозволу батьків.
§
Якщо хтось говорить вам, надсилає вам, або ви самі віднайшли у
мережі щось, що бентежить вас, не намагайтеся розібратися в цьому самостійно.
Зверніться до батьків або вчителів - вони знають, що треба робити.
§
Не відкривайте листи електронної пошти, файли або Web-сторінки,
отримані від людей, яких ви реально не знаєте або не довіряєте.
§ Завжди дотримуйтесь сімейних правил Інтернет-безпеки: вони
розроблені для того, щоб ви почували себе комфортно і безпечно у мережі.
§
Ніколи не відкривайте того, що може коштувати, окрім випадків, коли
поруч з вами батьки.
§
Завжди будьте ввічливими у електронному листуванні, і ваші
кореспонденти будуть ввічливими з вами.
§
Завжди поводьтеся у мережі так, як би ви хотіли, щоб поводилися з
вами!
V. Закріплення знань
Круглий стіл: «Як захистити себе
в Інтернеті»
(Діти висловлюють власні думки)
VI. Підсумок заняття
— Тільки в процесі інтелектуального та культурного
розвитку людина може оцінити всі переваги Глобальної мережі. Для цього у неї є
всі можливості. Адже, хто володіє інформацією, той володіє світом. Тільки не
треба забувати, що інформацію можна легко пошкодити та знищити, тому безпека
роботи в Інтернеті є основоположною на початку роботи у Всесвітній павутині.
VII. Домашнє завдання
Немає коментарів:
Дописати коментар